Projekt Zdrowie Grodzisk Mazowiecki
Umów się na wizytę

Metamorfoza Przemka -14kg

Moje dziecko potrzebuje dietetyka! Czy można zmienić nawyki żywieniowe u dziecka i całej rodziny?

Decyzja rodziców o rozpoczęciu walki z nadprogramowymi kilogramami i złymi nawykami żywieniowymi  dziecka jest najlepszym, co mogą zrobić dla jego zdrowia. Jednak aby odnieść sukces w tej walce, zmiana musi zajść w całej Waszej rodzinie, a nie jedynie u Twojej pociechy. To właśnie Ty – rodzic odpowiadasz za to, co je Twoje dziecko. Tylko takie podejście sprawi,  że ta zmiana będzie trwała i skuteczna.

Jak to zrobić? Najlepszym przykładem jest 12 letni Przemek, który z pomocą naszego dietetyka mgr Aleksandry Gołuch schudł 15 kg. Jego sukces jest sukcesem całej jego rodziny, która nie tylko zmieniła swój sposób odżywiania, ale także wspólnie zgubiła 45kg (i to nie jest jeszcze ich ostatnie słowo) !  Przemek oraz jego rodzice wspólnie rozpoczęli kurację i razem przychodzili na wizyty  w Centrum Dietetycznym Projekt Zdrowie w Grodzisku Mazowieckim. Dzięki cotygodniowym wizytom kontrolnym zmiana nawyków żywieniowych przebiegała stopniowo, oraz łatwiej było wytrwać w swoich postanowieniach.

-Wsparcie specjalisty dietetyka podczas procesu odchudzania, szczególnie w przypadku dzieci i młodzieży, jest bardzo istotne. Po pierwsze mamy pewność, że cały proces przebiega tak jak należy, po drugie, że dieta jest prawidłowo zbilansowana, a po trzecie, możemy wychwycić i wyeliminować błędy żywieniowe, które są popełniane często nieświadomie – mówi dietetyk Aleksandra Gołuch. Proces zmiany nawyków żywieniowych to proces długofalowy, w trakcie którego pojawiają się momenty zwątpienia, dlatego też dietetyk pomaga utrzymywać motywację na jak najwyższym poziomie i dążyć do wyznaczonego celu.

Oto jakich wskazówek mogłaby udzielić Wam rodzina Przemka:
  1. Daj dziecku dobry przykład i całą rodziną stosuj się do nowych zasad żywieniowych.Kuracja Przemka nie zakończyłaby się sukcesem, gdyby nie wsparcie całej rodziny. Wszyscy w domu, bez wyjątku zaczęli stosować się do nowych zasad ustalonych na wizycie z dietetykiem. Nie wszystko udało się zrealizować od razu, ale z czasem było dużo łatwiej. Zadajmy sobie pytanie, które dziecko, widząc, że rodzic czy rodzeństwo je batona czy pije słodkie napoje zjadłoby np. sałatkę?
  1. Zmiana sposobu odżywiania to przygoda: dzięki diecie poznajemy wiele nowych produktów, smaków, dań. Zdrowe jedzenie jest nie tylko smaczne, ale również łatwe w przygotowaniu, i często mniej pracochłonne niż tradycyjne dania kuchni polskiej. Obiad bez schabowego, a z zupą z soczewicy? Kiedyś byłoby to nie do pomyślenia, a teraz to jedno z naszych ulubionych dań.
  2. Rób małe kroki do dużej zmiany! Gwałtowne zmiany są trudne dla dorosłego, a co dopiero dla dziecka. Zacznijcie od przygotowywania zdrowszych wersji ulubionych potraw np. spaghetti zamiast z jasnym to z ciemnym makaronem, mielone zamiast smażyć można upiec. To naprawdę nie jest skomplikowane! Zamiast ciastek zróbcie czekoladowe ciasto z fasoli (jest pycha!).
  3. Nie zniechęcaj się! Imieniny, święta, grille, które wiele razy pojawiają się w tracie zmiany nawyków żywieniowych to nie koniec świata. Wybierając się do rodziny zawsze można zabrać upominek w formie kolorowej sałatki, zdrowszego ciasta. A jeśli nawet pojawi się jakieś odstępstwo nie poddawaj się, nie rozpaczaj lecz walcz dalej!
  4. Jeśli zmiana to tylko na długie lata! Czy po diecie wrócimy do starych nawyków? Oczywiście, że nie! Zmiana nawyków wymagała od nas wszystkich wielu wyrzeczeń i cierpliwości. Szkoda byłoby to wszystko zaprzepaścić powrotem do słodyczy, fast-foodów, tłustych dań. Ponadto, dzięki kuracji czujemy się dużo lepiej, mamy więcej energii i przede wszystkim jesteśmy zdrowsi – nie chcemy tego zmarnować:)
Dieta w Projekt Zdrowie – to była bardzo dobra rodzinna decyzja !

 

 

 

Komu
pomagamy

Nasi partnerzy